Zajímavosti, tipy na výlety - Lipno a okolí

Trávíte rádi dovolenou aktivně? Pokud ano, můžete se inspirovat našimi tipy pro zajímavý výlet, atrakci nebo zábavu, která vám dokáže zpříjemnit pobyt na Lipně.

Náš apartmán se nachází v obci Lipno nad Vltavou (umístění apartmánu). Jelikož sem jezdí mnoho tuzemských i zahraničních turistů, místní podnikatelé pro Vás připravili mnoho atraktivit. Lipno nad Vltavou lze v současné době považovat za moderní rekreační středisko, které má co nabídnout nejen v létě, ale i v zimě. Všechny možnosti pro strávení aktivní dovolené v Lipně nad Vltavou najdete na portálu LipnoServis.

Ovšem Lipensko není jen a pouze o rekreačním středisku Lipno nad Vltavou, je zde mnoho dalších zajímavostí v blízkém okolí. Co bychom Vám osobně doporučili, najdete níže na této stránce.

Vítkův Hrádek

Rozhledna přímo na hrádku, ze které je nejhezčí výhled na přehradu Lipno. Doporučujeme toto místo navštívit hned ze začátku pobytu, krásně se zorientujete v krajině a uvidíte významné obce situované kolem přehrady Lipno.

In-line stezky

In-line bruslení na Lipně

Na lipně je spousta cyklostezek. Některé jsou přizpůsobeny i pro inline bruslaře. Za nejlepší inline stezky lze označit trasu Lipno nad Vltavou - Frymburk (délka cca 8km) a potom také trasu Nová Pec - Stožec (délka 15km).

Půjčovna lodí, mořských kajaků a katamaránů Lipno

Půjčovna mořských kajaků na Lipně v Dolní Vltavici

V Dolní Vltavici je možné si zapůjčit sea kajak a strávit příjemný den na vodě. Plavení se z jedné na druhou stranu Lipna, koupání v opuštěných zátokách a vychutnávání si klidu vodní hladiny zažijete na Lipně jen na lodi. Více o půjčovně kajaků v Dolní Vltavici.

Bobová dráha Lipno

Adrenalinový zážitek pro celou rodinu. Pokud sem vyrazí 4-členná rodina, počítejte, že Vás to bude stát nějaké peníze. Ovšem za ten zážitek to stojí. Atrakci si, kromě dětí, užijí i rodiče.

Aktuální ceny a provozní dobu, včetně dalších informací o bobové dráze, najdete na oficiálních stránkách SlideLand.

Bobová dráha je od apartmánu vzdálena zhruba 1,5 km.

Lanové parky

Lanové centrum

Hitem poslední dekády jsou mimo jiné i lanové parky. Na Lipensku je jich hned několik. Pokud jste ještě tento typ zábavy nezkusili, rozhodně můžeme vřele doporučit.

Kousek od apartmánu (zhruba 1 km) je Lanový park Lipno, ve kterém nabízí hned několik tras, dle obtížnosti. Svůj adrenalinový zážitek můžete dokonce zakončit jízdou na kladce přes rybník.

Nebo můžete popojet do obce Černá v Pošumaví (18 km od apartmánu) a navštívit Adventure park, který je o trochu větší než Lanový park Lipno a který nabízí i možnost zahrát si paintball nebo půjčit si koloběžky a objet kus přehrady Lipno.

Skiareál Lipno – Kramolín – na sjezdovky i běžky

Lyžování na Lipně - Skiareál Kramolín

Idální středisko pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. 3 sedačkové lanovky, nadmořská výška 740-900m, 8,3 km sjezdovek, umělé zasněžování, lyžařská škola a široké možnosti občerstvení. V okolí areálu je upravováno také 40 km běžeckých stop vedoucích převážně lesy ve vyšší nadmořské výšce, takže je možné běžkovat i když je sníh v údolí víceméně roztátý. Více na Lipno servis.

Finančně podporujeme provoz skibusu, který Vás odveze zdarma přímo od místa ubytování do Skiareálu nebo na běžecké stopy. Časy odjezdu najdete v apartmánu a také na webové stránce skibusu.

Bruslení

Bruslení na Lipně

Na lipně si můžete zabruslit i v zimě. Sice ne na inlinech, ale na klasických bruslích. Pokud bude počasí přát a bude dostatečně mrznout, můžete si zabruslit po hladině Lipenské přehrady - nejdelší přírodní bruslařská dráha na světě.

Výlety do okolí Lipna

Pokud jste zdaleka a jižní Čechy jsou pro Vás hůře dostupné, doporučujeme navštívit město Český Krumlov, jehož historické centrum je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dále doporučujeme navštívit Hrad Rožmberk, který je jednou z největších dominant na řece Vltavě.